• Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

III POWIATOWY KONKURS GWARY ŚLĄSKIEJ

„My godomy, godej tyż” Zmiana terminu konkursu z czerwcowego na lutowy ładnie się zbiegła z obchodami Dnia Języka Ojczy...

SZKOLNY FESTIWAL POEZJI

30 listopada br. w bibliotece szkolnej nastąpiło podsumowanie projektu czytelniczego pn. Szkolny Festiwal Poezji.Wi...

GALA VIII WIELKIEGO WOJEWÓDZKIEGO DYKTANDA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

16 listopada 2017 roku zgromadził w waleckim Gminnym Ośrodku Kultury wielu gości.  O godzinie 9.00 rozpoczęła się u...

 • III POWIATOWY KONKURS GWARY ŚLĄSKIEJ

  środa, 07 marca 2018 13:29
 • SZKOLNY FESTIWAL POEZJI

  czwartek, 14 grudnia 2017 11:39
 • GALA VIII WIELKIEGO WOJEWÓDZKIEGO DYKTANDA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

  środa, 06 grudnia 2017 12:59
Dyktando 2011

GALA ROZDANIA NAGRÓD - DYKTANDO 2011

Email Drukuj PDF

Dnia 9 listopada 2011 roku odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Walcach gala rozdania nagród dla laureatów II Wielkiego Wojewódzkiego Dyktanda Języka Niemieckiego.Najpierw było wielkie pisanie a potem wielka gala…

Na wielką galę rozdania nagród II Wielkiego Wojewódzkiego Dyktanda Języka Niemieckiego przybyli laureaci wraz z opiekunami, zacni goście, przedstawiciele instytucji  sprawujących patronat honorowy oraz uczniowie Publicznego Gimnazjum w Walcach. Jeden z gości przemawiających powiedział, „że nie sztuką jest zorganizować coś jeden raz, ale powtórzyć to, kontynuować i to co najmniej na takim samym wysokim poziomie”. Te słowa odniósł do naszego przedsięwzięcia, które zostało zorganizowane po raz drugi, a liczba biorących udział i trudność pisanych tekstów sprawiła, iż dyktando utrzymało wysoki poziom.

17 października 2011r. odbyło się  w Gminnym Ośrodku Kultury w Walcach

II Wielkie Wojewódzkie Dyktando Języka Niemieckiego jako kontynuacja inicjatywy zapoczątkowanej w roku 2010 w Roku Języka Niemieckiego, pod hasłem „Deutsche Sprache – Sprache der Ideen” / „Język Niemiecki – Językiem pomysłów”.

Organizatorami przedsięwzięcia jest Publiczne Gimnazjum w Walcach oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego z oddziałem w Opolu.

Patronat honorowy nad dyktandem objęli: Pan Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Ryszard Galla, Marszałek Województwa Pan Józef Sebesta, Konsul Republiki Federalnej Niemiec w Opolu Pan Peter Eck, Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno – Kulturalnych w Polsce Przewodniczący Pan Bernard Gaida, Instytut Goethego w Krakowie, Starosta Krapkowicki Pan Maciej Sonik i Wójt Gminy Walce Pan Bernard Kubata. Dzięki wsparciu finansowemu wielu firm i instytucji z naszej gminy i powiatu oraz wydawnictwu Nowa Era, najlepsi uczestnicy w każdej kategorii otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, nauczyciele zaś podziękowania.

Na dyktando przybyło łącznie 135 uczniów. W tym: 49 uczniów z 13 szkół podstawowych, 52 uczniów z 13 szkół gimnazjalnych i 34 uczniów z 11 szkół średnich wraz z opiekunami z bliższych i dalszych stron województwa opolskiego. Podczas kiedy uczniowie pisali dyktando, nauczyciele brali udział w warsztatach poświęconych dysleksji, które mogliśmy zorganizować dzięki życzliwości wydawnictwa NOWA ERA.

Ponieważ wszystkich organizatorów i członków Jury obowiązuje zasada tajności, teksty dyktand, tak jak w roku ubiegłym, dla każdej kategorii wiekowej inny tekst,  zostały przygotowane, przywiezione  i odczytywane przez  Pana Martina Cichonia, członka PSNJN w Opolu, przewodniczącego  Jury naszego dyktanda - metodyka i kierownika sekcji niemieckiej Regionalnego Centrum Kształcenia Języków Obcych w Opolu. Zakodowane prace uczniów sprawdzała dziesięcioosobowa komisja, składająca się z członków PSNJN w Opolu. Po wnikliwej analizie prac uczniowskich, kilkakrotnym sprawdzaniu jednej pracy i liczeniu błędów, wyłoniono laureatów tegorocznej edycji II Wielkiego Wojewódzkiego Dyktanda Języka Niemieckiego .

Dodatkowo Laureaci I, II i III miejsca szkół średnich tegorocznej edycji kwalifikują  się do finału II Ogólnopolskiego Dyktanda Języka Niemieckiego - Das Deutsch Diktat, które odbędzie się w dniach 24.-25.03.2012r. w Siedlcach.

Mamy więc nadzieję, że w roku ubiegłym zapoczątkowaliśmy cykliczną  imprezę wojewódzkiej rangi, która na stałe zagości w kalendarium konkursów z języka niemieckiego i jednocześnie będzie przedsięwzięciem promującym język niemiecki, będącym motywacją dla ucznia i nauczyciela, a przede wszystkim alternatywą konkursową dla ucznia, którego umiejętności z zakresu słuchania i pisania oraz  koncentracji są dobrze opanowane.

Myślę, że już teraz mogę wszystkich serdecznie zaprosić na III edycję naszego Wielkiego Wojewódzkiego Dyktanda Języka Niemieckiego, którego część tzw.. „robocza”, czyli pisanie odbędzie się również w październiku, a gala rozdania nagród w listopadzie.

Koordynator II Wielkiego Wojewódzkiego Dyktanda Języka Niemieckiego

Nauczycielka języka niemieckiego w PG w Walcach Agata Makiola

Poprawiony: wtorek, 04 października 2016 17:47
 

II WIELKIE WOJEWÓDZKIE DYKTANDO JĘZYKA NIEMIECKIEGO - WYNIKI

Email Drukuj PDF

Z największą przyjemnością informujemy, iż dyktanda zostały sprawdzone i laureatami tegorocznej drugiej edycji zostali uczniowie wyróżnieni na czerwono. Laureatów wraz z nauczycielami zapraszamy serdecznie na galę rozdania nagród, która odbędzie się 09.11.2011r. o godz. 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Walcach ul. Opolska 23a.

Uśmiech WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY Uśmiech

SZKOŁY PODSTAWOWE:

GIMNAZJA:

SZKOŁY ŚREDNIE:

Poprawiony: wtorek, 04 października 2016 17:47
 DZIEŃ DZIECKA

 • images/foto_mik/1.jpg
 • images/foto_mik/2.jpg
 • images/foto_mik/3.jpg
 • images/foto_mik/4.jpg
 • images/foto_mik/5.jpg
 • images/foto_mik/6.jpg
 • images/foto_mik/7.jpg
 • images/foto_mik/8.jpg
 • images/foto_mik/9.jpg

Do wakacji...

_________________

Pogoda

Pogoda Walce z serwisu

Data