• Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

MIĘDZYZDROJE 2017

Tradycyjnie już jak każdego roku  klasy trzecie odbyły wycieczkę do Międzyzdrojów. Od 7 do 13 maja trwała wspaniała...

DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca 2017 roku w naszym gimnazjum świętowaliśmy dzień dziecka.

WOLONTARIUSZE PIELGRZYMUJĄ

W Roku Brata Alberta wolontariusze Szkolnego Koła Caritas pielgrzymowali do miejsca szczególnie związanego z tym wielkim...

 • MIĘDZYZDROJE 2017

  piątek, 09 czerwca 2017 00:00
 • DZIEŃ DZIECKA

  piątek, 02 czerwca 2017 12:00
 • WOLONTARIUSZE PIELGRZYMUJĄ

  czwartek, 25 maja 2017 10:11
Konkursy

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO 2015/2016

Email Drukuj PDF

Dnia 15 stycznia 2016 roku odbył się etap miejsko/gminny Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Miło nam jest donieść, że uczniowie naszej szkoły zajęli poszczególne miejsca:

2. miejsce - Bartosz Jasik (IIIb)

4. miejsce - Dawid Pander (IIa)

Gratulujemy Spoko


 

WOJEWÓDZKI KONKURS CHEMICZNY 2015/2016

Email Drukuj PDF

Dnia 25 stycznia 2016 roku odbył się etap miejsko/gminny Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. Miło nam donieść, że uczniowie naszej szkoły zajęli poszczególne miejsca:

3. miejsce - Dominik Laksy (IIIb)

6. miejsce - Aleksander Auer (IIIb)

7. miejsce - Paweł Walczyk (IIIa)

Serdecznie gratulujemy! Śmiech

Poprawiony: piątek, 29 stycznia 2016 13:58
 

KONKURSY WYSTARTOWAŁY!

Email Drukuj PDF

Wojewódzkim Konkursem Polonistycznym rozpoczął się sezon konkursów przedmiotowych na etapie gminnym. Jak co roku uczniowie zainteresowani danym przedmiotem tradycyjnie będą zmagać się z niełatwymi zadaniami konkursowymi wspólnie z uczniami gimnazjum w Strzeleczkach.

W czwartek 14 stycznia 2016 roku gościliśmy u siebie koleżanki z sąsiedzkiego gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy IIb - Natalia Nowak, Wiktoria Mielczarek, z IIc – Magda Grabarczyk oraz z klasy Ia - Julia Konieczny.

To właśnie Julka sprawiła nam wszystkim wielką niespodziankę. Wygrywając ten etap, pokonała swoje starsze koleżanki z klas II i III. Cieszymy się niezmiernie z odkrytego talentu tej miary, mając nadzieję na kolejne sukcesy. Tego z całych sił życzymy!

Poprawiony: środa, 20 stycznia 2016 20:26 Więcej…
 

KONKURS PLASTYCZNY B+K

Email Drukuj PDF

Jak co roku zostaliśmy zaproszeni przez firmę B+K do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, którego celem było zaprojektowanie kalendarza firmowego. Tegorocznym tematem była ekologia, ochrona i rewitalizacja lasów. Uczestnicy konkursu zostali zaproszeni do siedziby firmy 6 grudnia, gdzie przygotowano dla nich słodki poczęstunek, a laureatom i uczniom wyróżnionym wręczono nagrody rzeczowe.

Poszczególne miejsca zajęli:

I miejsce - Daniel Streisel

II miejsce - Daria Nowak (Gaduła)

III miejsce - Natalia Nowak

Śmiech Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Śmiech


Poprawiony: środa, 20 stycznia 2016 07:06
 

XIII OLIMPIADA WIEDZY O HIV I AIDS

Email Drukuj PDF

Dnia 27 listopada 2015 roku w Starostwie Powiatowym w Krapkowicach odbyła się XIII Powiatowa Olimpiada Wiedzy o HIV i AIDS. Zainteresowani tą tematyką uczniowie naszego gimnazjum biorą w niej udział od samego początku jej istnienia. W tym roku naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice, które w eliminacjach szkolnych uzyskały największą liczbę punktów. Miło nam donieść, że II miejsce wśród młodzieży gimnazjalnej zajęła uczennica klasy IIIa Ewelina Cielanga, natomiast Melania Tomeczek z klasy IIc i Daria Gach z klasy IIIa otrzymały wyróżnienia.

Wstyd Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Wstyd


 

KOMIKS DARII NAGRODZONY

Email Drukuj PDF

Daria  Nowak uczennica klasy 3b wzięła udział w konkursie organizowanym przez Dom Współpracy Polsko - Niemieckiej w Opolu pod hasłem „Moja komiksowa przygoda z językiem niemieckim”. Przygotowała wspaniałą pracę opowiadającą o wycieczce szkolnej do Berlina i została laureatką. Jej praca została wyróżniona w kategorii prac gimnazjalnych i spodobała się jurorom, mimo ogromnej konkurencji, bo wyłoniono ją  spośród 1000 prac.

Gratulujemy! Śmiech


Poprawiony: poniedziałek, 18 stycznia 2016 20:34 Więcej…
 

POTYCZKI Z TECHNIKĄ

Email Drukuj PDF

25 listopada uczniowie naszego gimnazjum - Dominik Laksy (IIIb), Martin Schady (IIIb) i Paweł Walczyk (IIIa) - wzięli udział w VI edycji Konkursu Wiedzy Technicznej "Potyczki z techniką" dla gimnazjalistów, która odbyła się w zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie - Koźlu. Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z różnymi zadaniami. Celem konkursu jest rozwijanie wśród uczniów zainteresowania wiedzą w zakresie techniki, informatyki, elektroniki, elektrotechniki, fizyki, a także co ważne umiejętności współpracy w grupie.

Miło nam poinformować, że Dominik Laksy indywidualnie zajął drugie miejsce, a drużynowo uczniowie naszego gimnazjum zajęli czwarte miejsce.

Poprawiony: piątek, 16 grudnia 2016 13:40 Więcej…
 

KONKURS "Z EDUKACJĄ GLOBALNĄ ZA PAN BRAT"

Email Drukuj PDF

Dnia 17 listopada 2015 roku troje uczniów naszej szkoły - Daria Nowak, Aleksander Auer i Bartek Jasik - wzięło udział w pierwszej edycji konkursu wiedzy „Z edukacją globalną za pan brat”. Inicjatywa miała na celu podniesienie poziomu świadomości młodzieży szkolnej w zakresie globalnych współzależności. Konkurs przeprowadzony został w formie indywidualnego testu  wiedzy w Publicznym Gimnazjum nr 5 im. Aleksandra Kamińskiego w Opolu.

Poprawiony: sobota, 21 listopada 2015 17:36 Więcej…
 

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ

Email Drukuj PDF

5 października 2015r. uczniowie klas I spotkali się z terapeutą uzależnień  p. Pawłem Andrzejukiem ze Stowarzyszenia na Rzecz Ludzi Uzależnionych ,,To Człowiek” w Opolu. Zajęcia miały charakter informacyjno–edukacyjny, podczas  których poruszono tematy: mechanizm wchodzenia w uzależnienie oraz negatywne skutki zażywania substancji psychoaktywnych (narkotyki, dopalacze). Dodatkowo uczniowie z kl. I – III przygotowali klasowe gazetki pt. ,,Dziękuję nie biorę, bo wolę…”, promujące zdrowy styl życia bez substancji psychoaktywnych.

Poprawiony: piątek, 16 października 2015 13:08 Więcej…
 

PODSUMOWANIE WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Email Drukuj PDF

18 maja 2015 roku w Filharmonii Opolskiej w Opolu odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkich konkursów  przedmiotowych z udziałem opolskiego kuratora oświaty  p. H. Bilik. Miło nam donieść że uczestnikiem tej uroczystości był nasz uczeń Kamil Walczyk laureat konkursów z chemii, geografii i matematyki.


Poprawiony: czwartek, 04 czerwca 2015 05:57
 

DARIA NOWAK WŚRÓD LAUREATÓW KONKURSÓW PLASTYCZNYCH

Email Drukuj PDF

Pierwszym sukcesem Darii Nowak było zdobycie głównej nagrody w konkursie organizowanym przez Komendę Główną Straży Pożarnej w Krapkowicach. W ramach XVIII edycji konkursu "Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od ciebie każdy wymaga" Promującego prawidłowe postawy wśród dzieci i młodzieży, uczniowie tworzyli prace malarskie ilustrujące pożądane zachowania wobec rożnych zagrożeń.


W kolejnym konkursie organizowanym w ramach XVI wojewódzkiego Festiwalu Artystycznego w Dąbrowie, Daria również zdobyła I miejsce za najlepszą malarską interpretację utworu muzycznego. Temat konkursu - "Uwolnij emocje... zatańcz" wymagał od uczestników popisania się niezwykłą wyobraźnią i umiejętnościami warsztatowymi. Nasza Daria - jak zwykle - wywiązała się z obu zadań wzorowo. Gratulujemy sukcesów. Życzymy kolejnych wyróżnień i nagród. 

Poprawiony: czwartek, 04 czerwca 2015 05:57
 


Strona 3 z 12

DZIEŃ DZIECKA

 • images/foto_mik/1.jpg
 • images/foto_mik/2.jpg
 • images/foto_mik/3.jpg
 • images/foto_mik/4.jpg
 • images/foto_mik/5.jpg
 • images/foto_mik/6.jpg
 • images/foto_mik/7.jpg
 • images/foto_mik/8.jpg
 • images/foto_mik/9.jpg

Do wakacji...

_________________

Pogoda

Pogoda Walce z serwisu

Data