• Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

III POWIATOWY KONKURS GWARY ŚLĄSKIEJ

„My godomy, godej tyż” Zmiana terminu konkursu z czerwcowego na lutowy ładnie się zbiegła z obchodami Dnia Języka Ojczy...

SZKOLNY FESTIWAL POEZJI

30 listopada br. w bibliotece szkolnej nastąpiło podsumowanie projektu czytelniczego pn. Szkolny Festiwal Poezji.Wi...

GALA VIII WIELKIEGO WOJEWÓDZKIEGO DYKTANDA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

16 listopada 2017 roku zgromadził w waleckim Gminnym Ośrodku Kultury wielu gości.  O godzinie 9.00 rozpoczęła się u...

 • III POWIATOWY KONKURS GWARY ŚLĄSKIEJ

  środa, 07 marca 2018 13:29
 • SZKOLNY FESTIWAL POEZJI

  czwartek, 14 grudnia 2017 11:39
 • GALA VIII WIELKIEGO WOJEWÓDZKIEGO DYKTANDA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

  środa, 06 grudnia 2017 12:59
Caritas, SKR

MODLITWA ZA KAPŁANÓW

Email Drukuj PDF

Modlitwa za kapłanów to kolejne wielkie zadanie Szkolnego Koła Caritas i Szkolnego Kółka Różańcowego. Każdy z wolontariuszy SKC przez cały tegoroczny adwent będzie modlił się - tajemnicę różańca za jednego kapłana. Do modlitwy zaprosi najbliższych. Każdy z kapłanów otrzymał już list z zapewnieniem o modlitwie. Wysłaliśmy 63 listy.


Poprawiony: piątek, 29 listopada 2013 17:48
 

NASI WOLONTARIUSZE SKC

Email Drukuj PDF

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w miesiącu październiku szczególnie zaangażowani się w organizowanie nabożeństw różańcowych. Zorganizowali je z okazji tygodnia misyjnego, w normalnym czasie podczas wieczornych nabożeństw w kościele, w Domach Pogodnej Starości w Głogówku i Otmęcie oraz w Domu Świętego Karola w Kędzierzynie Koźlu. Spotkanie i modlitwa z osobami starszymi i chorymi dziećmi był szczególnym czasem. Wolontariusze prócz wspólnej modlitwy i śpiewu rozmawiali z mieszkańcami w/w domów, a spotkaniu towarzyszyła wielka radość, łzy i zaproszenie do ponownych odwiedzin.

Poprawiony: sobota, 16 listopada 2013 09:25 Więcej…
 

SZKOLNE KOŁO CARITAS NA ZJEŹDZIE W TRZEBNICY

Email Drukuj PDF

Tradycją naszego Kółka jest uczestniczyć co roku w zjeździe Szkolnych i Parafialnych Kół Caritasu. Tegoroczne spotkanie odbyło się 5 października w Trzebnicy. Naszą szkołę podstawową i gimnazjum reprezentowało 11 uczniów. Wystartowaliśmy autokarem o 6.00 rano. Pomimo wczesnej pory dobry humor i śpiew towarzyszył nam na całej trasie. W Trzebnicy spotkaliśmy wielu wolontariuszy Caritas z całej diecezji opolskiej.

Poprawiony: sobota, 16 listopada 2013 09:16 Więcej…
 

SPOTKANIE Z S. DOLORES

Email Drukuj PDF

W tygodniu misyjnym  - 21 października gościła w naszym gimnazjum s. Dolores, misjonarka z Afryki. Spotkała się z uczniami klas III i II b. Bardzo pięknie i prosto  opowiadała o mieszkańcach Afryki, gdzie pracowała 20 lat.


Poprawiony: sobota, 16 listopada 2013 08:27 Więcej…
 

NOWI WOLONTARIUSZE CARITAS

Email Drukuj PDF

Październik to czas powołania nowych wolontariuszy do działalności w Szkolnym Kole Caritas. Ks. Jarek Staniszewski opiekun Szkolnych Kół Caritas przyjął ślubowanie nowych członków, którym wręczono legitymacje.

Poprawiony: sobota, 16 listopada 2013 10:10 Więcej…
 

PRZYGODY Z NEOPREZBITERAMI

Email Drukuj PDF

 Była modlitwa za kleryków, były listy, było spotkanie, była msza odprawiana przez tegorocznych neoprezbiterów i... wspólny mecz, który rozegrali chłopcy z klasy 3a w ubiegłą środę w opolskim seminarium. Reprezentanci z klasy 3a zmierzyli się z drużyną, która jest w czołówce drużyn seminaryjnych w Polsce.


Przekazali nam, że należy jednocześnie dbać o dobrą kondycję ducha i ciała. Pani Róży - naszej katechetce dziękujemy za zorganizowanie sportowego spotkania.

Poprawiony: sobota, 16 listopada 2013 09:09
 

ZJAZD W GNIEŹNIE

Email Drukuj PDF


W dniach 15-16 czerwca nasi członkowie Szkolnego Caritas uczestniczyli o ogólnopolskim zjeździe wolontariuszy w Gnieźnie. Uczestniczyli w "marszu świętych" ulicami Gniezna. Bawili się podczas koncertu Arki Noego. Dzielili się ogromnym tortem, który został upieczony specjalnie na tg okazję. Było też wiele dla ducha. W sobotę wspólna msza św., wieczorem adoracja w ciszy i świadectwo niektórych wolontariuszy. W niedzielnej Mszy św. przewodniczył prymas Polski ks. abp Józef Kowalczyk. Na jego ręce odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne. Każdy z nas otrzymał też woreczek z solą, jako że mamy być solą ziemi. Zjazdowi towarzyszyło motto: "wierzę i uczę się kochać".

Z pięknie przeprowadzonej uroczystości wróciliśmy pełni zapału do dalszej służby bliźniemu.


alt

Poprawiony: sobota, 16 listopada 2013 09:02
 

SPOTKANIE Z NEOPREZBITERAMI

Email Drukuj PDF

Przed  rozpoczęciem Wielkiego Postu, podobnie jak w poprzednich latach, uczniowie klas trzecich, postanowili, że będą modlić się aż do świąt Wielkanocnych w intencji diakonów Diecezji  Opolskiej, jedną cząstkę różańca.  Wszyscy dobrali się w grupy i napisali list do swojego przyszłego księdza. Księża odpisali na otrzymane listy i zadeklarowali swoje odwiedziny w naszej parafii.


18 maja diakoni przyjęli święcenia kapłańskie i 23 maja odprawili mszę prymicyjną w naszym Kościele. Msza miała bardzo uroczysty przebieg. Neoprezbiterzy udzielili wszystkim błogosławieństwa, a po mszy spotkali się z trzecioklasistami. Każda grupa mogła bliżej poznać swojego księdza i spędzić z nim czas. Towarzyszyła temu również dobra zabawa, tańce, wspólne śpiewy i żarty. Zarówno uczniowie jak i księża obdarowali się wzajemnie podarunkami. Po długich rozmowach, trudno było się rozstać. Na gości czekał poczęstunek. Dla wszystkich było to niezwykłe przeżycie, które zapewne zostanie każdemu na długo w pamięci.

Poprawiony: sobota, 16 listopada 2013 09:23 Więcej…
 

WIZYTA OJCA OTTO

Email Drukuj PDF

Dnia 10 października 2012 r. do naszego gimnazjum przybył z Lublina ojciec Otto pochodzący z dalekiej Afryki. Przyjechał specjalnie dla klas III, aby przeprowadzić z nimi lekcje religii. Przygotował różne zabawy oraz opowiadał o codziennym życiu w Afryce. Uczył śpiewać, grać na instrumentach afrykańskich, witać się po afrykańsku. Ze sobą przywiózł różne przedmioty z Afryki używane na co dzień w kraju, a także zabawki wykonane własnoręcznie. Do zabawy każdy uczeń musiał założyć na siebie ubranie z Afryki, które ojciec przywiózł ze sobą. Wszyscy uczniowie byli zachwyceni wizytą ojca Otto, a w szczególności jego opowieściami o Afryce.

Poprawiony: sobota, 16 listopada 2013 09:24 Więcej…
 

MSZA ŚWIĘTA

Email Drukuj PDF

Uczniowie klas trzecich kontynuowali w tym roku tradycyjnie już modlitwę za naszych opolskich diakonów. Gimnazjaliści łączyli się z nimi duchowo, ale często również korespondowali. Diakoni zaraz po swoich święceniach 31 maja przyjechali do Walc, aby już jako neoprezbiterzy odprawić za uczniów klas trzecich mszę św. i udzielić im prymicyjnego błogosławieństwa.

Poprawiony: sobota, 16 listopada 2013 09:24 Więcej…
 


Strona 4 z 4

DZIEŃ DZIECKA

 • images/foto_mik/1.jpg
 • images/foto_mik/2.jpg
 • images/foto_mik/3.jpg
 • images/foto_mik/4.jpg
 • images/foto_mik/5.jpg
 • images/foto_mik/6.jpg
 • images/foto_mik/7.jpg
 • images/foto_mik/8.jpg
 • images/foto_mik/9.jpg

Do wakacji...

_________________

Pogoda

Pogoda Walce z serwisu

Data