• Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

III POWIATOWY KONKURS GWARY ŚLĄSKIEJ

„My godomy, godej tyż” Zmiana terminu konkursu z czerwcowego na lutowy ładnie się zbiegła z obchodami Dnia Języka Ojczy...

SZKOLNY FESTIWAL POEZJI

30 listopada br. w bibliotece szkolnej nastąpiło podsumowanie projektu czytelniczego pn. Szkolny Festiwal Poezji.Wi...

GALA VIII WIELKIEGO WOJEWÓDZKIEGO DYKTANDA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

16 listopada 2017 roku zgromadził w waleckim Gminnym Ośrodku Kultury wielu gości.  O godzinie 9.00 rozpoczęła się u...

 • III POWIATOWY KONKURS GWARY ŚLĄSKIEJ

  środa, 07 marca 2018 13:29
 • SZKOLNY FESTIWAL POEZJI

  czwartek, 14 grudnia 2017 11:39
 • GALA VIII WIELKIEGO WOJEWÓDZKIEGO DYKTANDA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

  środa, 06 grudnia 2017 12:59
Caritas, SKR

DARY SERCA

Email Drukuj PDF

Od kilku już lat Szkolne koło Caritas zbiera dary dla potrzebujących z Domu św. Karola w Kędzierzynie Koźlu. Zbieramy: słodycze, środki czystości, przybory szkolne, ziemniaki i maskotki. Grupa wolontariuszy, w czwartek 12 grudnia, zawoziła te dary podopiecznym. W styczniu planowane jest wspólne kolędowanie w naszej szkole. Już dziś zapraszamy wszystkich wolontariuszy.

Więcej…
 

PAMIĘTAMY O CHORYCH

Email Drukuj PDF

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas, jak zawsze przed świętami, pamiętali o chorych. Każdy z chorych naszej parafii został obdarowany paczką przygotowaną przez Parafialny Caritas. Członkowie SKC przekazali chorym także życzenia świąteczne.


 

 

Z MODLITWĄ W DRODZE

Email Drukuj PDF

Modlitwa różańcowa w Domach Pogodnej Starości w Głogówku, Otmęcie i Domu św. Karola w Kędzierzynie Koźlu stała się już tradycją naszego Szkolnego Koła Caritas.  Wspólnie z mieszkańcami w/w domów łączymy się w modlitwie różańcowej. Tych, którzy nie mogą być z nami w kaplicy odwiedzamy w pokojach. Wszędzie jesteśmy wyczekiwani i przyjmowani bardzo ciepło. Wspólna modlitwa wszystkich ubogaca. Mieszkańcy ze łzami w oczach żegnają nas i zapraszają do kolejnych odwiedzin.

Poprawiony: piątek, 06 listopada 2015 13:13 Więcej…
 

WOLONTARIUSZE PIELGRZYMUJĄ DO TRZEBNICY

Email Drukuj PDF

Dnia 3 października 2015 roku wolontariusze Szkolnego Koła Caritas pielgrzymowali do Trzebnicy. Po uroczystej Mszy świętej, modliliśmy się przy grobie św. Jadwigi. Jest ona patronką wszystkich kół caritas. Potem był wspólny posiłek u sióstr boromeuszek. Zanim wyruszyliśmy na drogę krzyżową do lasku bukowego wolontariusze naszego SKC udzielili wywiadu do Gościa Niedzielnego. Pełni zapału i sił wróciliśmy do domów, aby z nową energią podjąć służbę dla potrzebujących i chorych.

Poprawiony: piątek, 06 listopada 2015 13:14 Więcej…
 

ADWENTOWE ZADANIA WOLONTARIUSZY SKC

Email Drukuj PDF

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w okresie przedświątecznym odwiedzają  wszystkich chorych naszej parafii. Składają im świąteczne życzenia i ofiarują upominki przygotowane przez Parafialny Zespół Caritas. Zawsze przed świętami pamiętają również o papieżu, wysyłają kartkę świąteczną z pięknymi życzeniami.


Poprawiony: czwartek, 18 grudnia 2014 09:54
 

POMOC POTRZEBUJĄCYM

Email Drukuj PDF

Czas adwentu i zbliżające się święta to w naszym gimnazjum tradycyjnie już wielka akcja zbierania słodyczy, przyborów szkolnych i środków czystości dla potrzebujących z Domu św. Karola w Kędzierzynie Koźlu. W tym roku zaangażowani w akcję wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas zebrali wyjątkowo dużo darów. W poniedziałek 15 grudnia zostaną one dostarczone podopiecznym z w/w domu.


Poprawiony: czwartek, 18 grudnia 2014 09:56
 

ADWENT - POSTANOWIENIE

Email Drukuj PDF

Jest już tradycją w adwencie, że wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas i Szkolnego Kółka Różańcowego podejmują modlitwę za kapłanów. Każdy z wolontariuszy modli się jedną tajemnicę różańca za wybranego kapłana. Do modlitwy zaprasza domowników. Wybrany kapłan otrzymuje list z powiadomieniem o rozpoczętej misji. Pięknym podziękowaniem dla wolontariuszy jest zawsze list kapłana z podziękowaniem za modlitwę.


Poprawiony: czwartek, 18 grudnia 2014 09:55
 

ŚLADAMI PAPIEŻA

Email Drukuj PDF

Wczesnym rankiem 7 maja wyruszyliśmy szlakiem Jana Pawła II. Pełny autokar – 50 uczestników wybrało się w rodzinne strony papieża. Najpierw przybyliśmy do Wadowic, gdzie zwiedziliśmy nowo otwarte muzeum, następnie gościliśmy w bazylice mniejszej, gdzie Karol Wojtyła był ochrzczony. Oczywiście potem były kremówki.

Kalwaria Zebrzydowska to kolejna miejscowość na naszej trasie. Była modlitwa przed cudownym obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej i krótkie przejście dróżkami kalwaryjskimi. W Łagiewnikach o godzinie 15.00 modliliśmy się koronką do Bożego Miłosierdzia. Było też spotkanie z siostrą ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosiernej i ślady papieża w tymże sanktuarium. Ubogaceni i pełni wrażeń późnym wieczorem powróciliśmy do naszych miejscowości.

Poprawiony: piątek, 06 czerwca 2014 20:02 Więcej…
 

AKCJA BAZIE

Email Drukuj PDF

Czas poprzedzający Niedzielę Palmową mobilizuje wszystkich wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas do akcji Bazie. Jak co roku najpierw zbieramy gałązki wierzb, aby potem wiązać je w bukiety i rozprowadzać w Niedzielę Palmową w parafii Walce, Rozkochów i Stradunia. W tym roku zrobiliśmy 670 bukietów. Uzbierane ofiary przeznaczone są dla ósemki adoptowanych dzieci z Burkina Faso. Obdarowujemy też gałązkami wierzb mieszkańców Pogodnej Starości w Głogówku i Otmęcie, za co są nam szczególnie wdzięczni.

Więcej…
 

DZIEŃ CHOREGO

Email Drukuj PDF

W lutym obchodzony był w naszej parafii Dzień Chorego. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas czynnie włączyli się w przygotowanie tego dnia. Najpierw uczestniczyli we Mszy św. a następnie w okolicznościowym spotkaniu, wspólnym śpiewie i poczęstunku. Wolontariusze ze SKC przygotowali i przedstawili inscenizację "O Pietrku, który dostał się do nieba". Dzień ten dostarczył wszystkim wiele radości i wzajemnego ubogacenia. 

Poprawiony: środa, 26 marca 2014 09:44 Więcej…
 

WOLONTARIUSZE CARITAS PAMIĘTAJĄ O CHORYCH

Email Drukuj PDF

Stało się już tradycją, że przed świętami Bożego Narodzenia wolontariusze Szkolnego Koła Caritas odwiedzają chorych w Walcach, Zabierzowie i Grocholubiu. Odwiedzając, podarowali chorym paczki przygotowane przez parafialny Zespół Caritas. Kartki świąteczne wykonali sami wolontariusze. Ważne jest, aby w tym szczególnym świątecznym czasie chorzy odczuli naszą troskę i pamięć.

Poprawiony: sobota, 21 grudnia 2013 18:07 Więcej…
 

POMOC BLIŹNIEMU

Email Drukuj PDF

Adwent to czas, który pomaga nam być bardziej dla bliźniego. W poniedziałek 9 grudnia 46 wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas wraz z Mikołajem odwiedzili dzieci i młodzież z Domu Dziecka w Głogówku.  Przedstawili historię Szkolnego Koła Caritas, śpiewali kolędy, opowiadali legendy o św. Mikołaju, zaprezentowali przedstawienie świąteczne, a Mikołaj wraz z aniołami rozdawał prezenty dla każdego z wychowanków. Również dzieci i młodzież z Domu Dziecka przygotowali dla nas świąteczne jasełka. I tak obdarowując sami zostaliśmy obdarowani.

Poprawiony: sobota, 21 grudnia 2013 17:49 Więcej…
 

KONKURS WIEDZY RELIGIJNEJ

Email Drukuj PDF

Czwórka naszych gimnazjalistów zakwalifikowała się do diecezjalnego (wojewódzkiego) konkursu wiedzy religijnej GIMNAZJALISTA. Biorąc udział  w konkursie rejonowym w Kędzierzynie Koźlu cała czwórka otrzymała wystarczającą do dalszego etapu ilość punktów. Jest to piękny sukces naszej szkoły. Teraz nadszedł czas na dalsze przygotowanie. A już dziś gratulujemy Oli, Anecie, Kindze i Kamilowi.


Poprawiony: sobota, 21 grudnia 2013 17:24
 

SPOTKANIE Z KS. JARKIEM I MALWINĄ

Email Drukuj PDF

Kończący się Rok Wiary był okazją, aby zastanowić się nad znaczeniem Pisma Świętego w życiu młodego chrześcijanina. Gośćmi na poszczególnych lekcjach religii w klasie II b oraz w klasach III byli ks. Jarek Staniszewski Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży i Malwina – studentka IV roku Nauk o Rodzinie na UO. Słowo Boże jest ciągle żywe i zdolne przemieniać ludzkie serca, tego w świadectwach gości mogli usłyszeć uczniowie. Świadectwa przeplatane były pięknymi i głębokimi w treści prezentacjami.

Więcej…
 


Strona 3 z 4

DZIEŃ DZIECKA

 • images/foto_mik/1.jpg
 • images/foto_mik/2.jpg
 • images/foto_mik/3.jpg
 • images/foto_mik/4.jpg
 • images/foto_mik/5.jpg
 • images/foto_mik/6.jpg
 • images/foto_mik/7.jpg
 • images/foto_mik/8.jpg
 • images/foto_mik/9.jpg

Do wakacji...

_________________

Pogoda

Pogoda Walce z serwisu

Data