• Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

III POWIATOWY KONKURS GWARY ŚLĄSKIEJ

„My godomy, godej tyż” Zmiana terminu konkursu z czerwcowego na lutowy ładnie się zbiegła z obchodami Dnia Języka Ojczy...

SZKOLNY FESTIWAL POEZJI

30 listopada br. w bibliotece szkolnej nastąpiło podsumowanie projektu czytelniczego pn. Szkolny Festiwal Poezji.Wi...

GALA VIII WIELKIEGO WOJEWÓDZKIEGO DYKTANDA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

16 listopada 2017 roku zgromadził w waleckim Gminnym Ośrodku Kultury wielu gości.  O godzinie 9.00 rozpoczęła się u...

 • III POWIATOWY KONKURS GWARY ŚLĄSKIEJ

  środa, 07 marca 2018 13:29
 • SZKOLNY FESTIWAL POEZJI

  czwartek, 14 grudnia 2017 11:39
 • GALA VIII WIELKIEGO WOJEWÓDZKIEGO DYKTANDA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

  środa, 06 grudnia 2017 12:59
Caritas, SKR

ADWENTOWY DAR

Email Drukuj PDF

Czas przed adwentem szczególnie mobilizuje wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas, którzy jednocześnie należą też do Szkolnego Kółka Różańcowego. Piszą oni bowiem wtedy listy do kapłanów z zapewnieniem o modlitwie.

Więcej…
 

WYJĄTKOWY DZIEŃ CHOREGO

Email Drukuj PDF

W czasie wizytacji naszej parafii wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w specjalnym spotkaniu chorych z bp Andrzejem Czają. Uczniowie przygotowali program słowno-muzyczny o Bożym Miłosierdziu i zaprezentowali swoje zdolności muzyczne grając na różnych instrumentach.

Poprawiony: wtorek, 08 listopada 2016 10:32 Więcej…
 

SZCZEGÓLNY RÓŻANIEC

Email Drukuj PDF

Tradycją stał się już wyjazd wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas na modlitwę różańcową do podopiecznych Domu św. Karola w Kędzierzynie Koźlu. Wolontariusze czytają rozważania do poszczególnych tajemnic różańcowych i razem z mieszkańcami domu odmawiają różaniec.

Poprawiony: wtorek, 08 listopada 2016 10:23 Więcej…
 

PIELGRZYMKA WOLONTARIUSZY DO TRZEBNICY

Email Drukuj PDF

Tradycyjnie już pierwszą sobotę października wolontariusze Kół Caritas pielgrzymują do Trzebnicy.

Poprawiony: środa, 12 października 2016 06:46 Więcej…
 

GOŚĆ NA KATECHEZIE

Email Drukuj PDF

W środę 28 września na lekcji religii w klasach trzecich gimnazjum gościł ks. Jarosław Staniszewski (diecezjalny opiekun SCK, duszpasterz młodzieży, kapelan więzienny) .

Poprawiony: środa, 12 października 2016 06:47 Więcej…
 

ZNÓW JEST NAS WIĘCEJ - NOWI WOLONTARIUSZE SKC

Email Drukuj PDF

W środę 28 września był ważnym dniem dla nowych wolontariuszy SKC.

Poprawiony: środa, 12 października 2016 06:48 Więcej…
 

DZIECI Z BURKINA FASO

Email Drukuj PDF

W sobotę 24 września wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunką koła p. Różą Wilczek uczestniczyli w spotkaniu programu edukacyjnego Dać im nadzieję na Górze św. Anny. Program obejmuje duchową adopcję dzieci z Burkina Faso. W naszej szkole mamy już od dziewięciu lat adoptowaną duchowo ósemkę dzieci.

Poprawiony: środa, 12 października 2016 06:48 Więcej…
 

SPOTKANIE Z MISJONARZEM

Email Drukuj PDF

Już po raz kolejny gościliśmy Ojca Krystiana Pieczkę, aby przekazać mu ofiary na duchową adopcję dzieci z Burkina Faso. Podobnie jak w latach ubiegłych uzbieraliśmy z rozprowadzonych wiązanek bazi kwotę, która z nawiązką wystarczy na pokrycie edukacji adoptowanych ósemki uczniów. Wszyscy wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z naszego gimnazjum uczestniczyli w tej uroczystości. Spotkaniu towarzyszył także pokaz prezentacji i wiadomości z Czarnego Lądu opowiedziane przez Ojca Krystiana.


Poprawiony: środa, 22 czerwca 2016 20:06
 

PIELGRZYMKA SZKOLNEGO KOŁA CARITAS

Email Drukuj PDF

Z okazji Jubileuszowego Roku Miłosierdzia wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z pielgrzymowali do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Łagiewnik. Wcześniej zapoznali się ze służbą dla drugich w życiu Jana Pawła II i Faustyny Kowalskiej. Mogliśmy jeszcze raz doświadczyć wielkiej wiary i miłości do bliźniego. W Łagiewnikach spotkaliśmy się z jedną z sióstr, która przybliżyła nam życie Świętej Faustyny. W pielgrzymowaniu towarzyszyła nam modlitwa i śpiew. Wróciliśmy pełni wrażeń, wewnętrznej radości i zadowolenia.

Więcej…
 

NIEDZIELA PALMOWA

Email Drukuj PDF

W Palmową Niedzielę tradycyjnie już wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzali wiązanki bazi w Straduni, Rozkochowie i Walcach. Uzyskane w ten sposób ofiary przeznaczone są dla adoptowanych dzieci z Burkina Faso. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy.

Poprawiony: niedziela, 10 kwietnia 2016 13:06 Więcej…
 

I ZNÓW AKCJA BAZIE

Email Drukuj PDF

W środę przed Niedzielą Palmową w naszej szkole znów była wielka akcja bazie. Nasze mamy tradycyjnie już pomagały nam w wiązaniu 650 bukietów. Baziami obdarowaliśmy mieszkańców Pogodnej Starości w Otmęcie i Głogówku. Ze łzami w oczach dziękowali nam za ten drobny gest w Roku Miłosierdzia. Od ośmiu lat wolontariusze podejmują się tej pięknej misji i zawsze z wielkim zaangażowaniem i radością w sercu.

Poprawiony: niedziela, 10 kwietnia 2016 13:03 Więcej…
 

DZIEŃ CHOREGO

Email Drukuj PDF

W przygotowanie parafialnego Dnia Chorego od kilku już lat włącza się Szkolne Koło Caritas. Na uroczystej Mszy św. śpiew psalmu i modlitwa wiernych to zadanie wolontariuszy. Na spotkaniu chorych przy kawie pomagali również członkowie SKC. Wdowi grosz to przedstawienie, które w tym roku przygotowali i przedstawili. Gorące brawa i słowa podziękowania zakończyły inscenizację. Z radością w sercu wolontariusze pożegnali się z chorymi, by spotkać sie znów za rok.

Poprawiony: sobota, 12 marca 2016 08:13 Więcej…
 

KOLĘDOWANIE Z PODOPIECZNYMI DOMU ŚWIĘTEGO KAROLA W KĘDZIERZYNIE-KOŹLU

Email Drukuj PDF

W styczniu wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zorganizowali wspólne kolędowanie z podopiecznymi z Domu św. Karola w Kędzierzynie-Koźlu. Najpierw obejrzeliśmy jasełka przedstawione przez uczniów klas trzecich, następnie kolędowaliśmy, a wszystkim udzieliła się świąteczna atmosfera. Nasi wolontariusze upiekli również pyszne ciasto. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, uradowało podopiecznych Domu św. Karola oraz wolontariuszy, którzy wzbogaceni o nowe wspomnienia wrócili do szkoły.


Poprawiony: piątek, 29 stycznia 2016 14:45 Więcej…
 

ADWENTOWA MODLITWA

Email Drukuj PDF

Adwentowa modlitwa za kapłanów stała sie już tradycją w naszej szkole. Każdy z wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas listownie zapewnił wybranego kapłana o codziennej modlitwie różańcowej. W tym roku wysłaliśmy 54 listy. Wiele nieopisanej radości daje wolontariuszom list zwrotny z podziękowaniem za ten cenny dar.


 


Strona 2 z 4

DZIEŃ DZIECKA

 • images/foto_mik/1.jpg
 • images/foto_mik/2.jpg
 • images/foto_mik/3.jpg
 • images/foto_mik/4.jpg
 • images/foto_mik/5.jpg
 • images/foto_mik/6.jpg
 • images/foto_mik/7.jpg
 • images/foto_mik/8.jpg
 • images/foto_mik/9.jpg

Do wakacji...

_________________

Pogoda

Pogoda Walce z serwisu

Data