• Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

III POWIATOWY KONKURS GWARY ŚLĄSKIEJ

„My godomy, godej tyż” Zmiana terminu konkursu z czerwcowego na lutowy ładnie się zbiegła z obchodami Dnia Języka Ojczy...

SZKOLNY FESTIWAL POEZJI

30 listopada br. w bibliotece szkolnej nastąpiło podsumowanie projektu czytelniczego pn. Szkolny Festiwal Poezji.Wi...

GALA VIII WIELKIEGO WOJEWÓDZKIEGO DYKTANDA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

16 listopada 2017 roku zgromadził w waleckim Gminnym Ośrodku Kultury wielu gości.  O godzinie 9.00 rozpoczęła się u...

 • III POWIATOWY KONKURS GWARY ŚLĄSKIEJ

  środa, 07 marca 2018 13:29
 • SZKOLNY FESTIWAL POEZJI

  czwartek, 14 grudnia 2017 11:39
 • GALA VIII WIELKIEGO WOJEWÓDZKIEGO DYKTANDA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

  środa, 06 grudnia 2017 12:59

DZIEŃ NAUCZYCIELA-,,DANCING QUEEN"

Email Drukuj PDF

W piątek 12 października w naszej szkole odbył się apel z okazji święta Dnia Nauczyciela. Samorząd uczniowski przygotował szkolny musical, pt. :,,Dancing Queen”. Musical ten był inspirowany filmem, ,,Mamma Mia Here We Go Again”.

W naszym spektaklu uczniowie z Waleckiego gimnazjum oraz z Brożeckiej podstawówki śpiewali i tańczyli do hitów szwedzkiej grupy ,,ABBA”, lecz nie tylko… Przedstawienie opowiadało historię odgrywających się na dwóch osiach czasowych. Sophie, w którą świetnie wcieliła się Sabina Lichoń, poznaje historię swojej matki, przenosimy się do roku 1979. Matka Sophie, Donna, którą brawurowo odegrał Aleksander Gawlica, kończy szkołę na Oxfordzie, postanawia wyruszyć w świat i zostawić złe przeżycia za sobą. Nie chce wracać do domu ponieważ pokłóciła się z swoją matką, Ruby, w tej roli kobiecy Marcin Magosz, żałuje swojej decyzji ,ale na rozejm jest już za późno. Donna ma u boku swoje najlepsze przyjaciółki, wcieliły się w nie uczennice z Brożec Ania i Miriam. Wyrusza w podróż dookoła Europy. Zwiedza kolejno: Niemcy, gdzie spotyka Antona aus Tirol wraz z pięknymi łaniami które mu towarzyszą. Czechy, gdzie spotyka Jozina z Bazin oraz, Szwecje gdzie spotyka swój ukochany zespół ABBA. Dociera do Francji gdzie wpada w kawiarence na Harego( w tej roli Miriam Gawlica) który zakochuje się w niej. Harry uwodzi Donne swoim dzikim tańcem i dochodzi do… Rankiem Donna ucieka i biegnie na prom do Grecji. W porcie spotyka Billa ( w tej roli rewelacyjny Dawid Morawiec) Dochodzi do podobnej sytuacji co z Harrym. Donna dopływa na piękną Grecką wyspę, Kalokairi. W ruinie hotelu spotyka Sama (w tej roli szarmancka Miriam), w którym zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Sam zabiera Donnę do właścicielki ruiny która jest także właścicielką kawiarnii( w tej roli przezabawny Kewin Wolny). Donna wraz z Samem spędzają piękne chwile na wyspie. Donna dowiaduje się ,że Sam jest zaręczony więc wyrzuca go i nie chce go widzieć. Dziewczyna załamuje się i pisze list do swoich przyjaciółek, które pędem docierają na wyspę. Donna opowiada im o swoich przeżyciach i wyjawia im ,że jest w ciąży. Dziewczyny łączy prawdziwa przyjaźń i wiedzą ,że mogą liczyć na siebie w najtrudniejszych sytuacjach. Donna postanawia otworzyć HOTEL BELLA DONNA. Rodzi się mała Sophie ,która dla Donny jest całym światem. Spektakl został świetnie przyjęty a widzowie podziękowali aktorom głośnymi brawami. Sztuka odbyła się w naszej szkole. Uczniowie sami przygotowali scenografię, choreografię, dobrali piosenki oraz napisali zabawny scenariusz. Na koniec nasza Pani Dyrektor podziękowała całym sercem że właśnie tak spędziliśmy nasz ostatni wspólny gimnazjalny Dzień Nauczyciela. 

W przedstawieniu wystąpili:

- Aleksander Gawlica jako Donna Sheridan.

- Sabina Lichoń jako Sophie Sheridan ,Profesor Agata oraz wokalistka zespołu ABBA, Frida.

- Miram Gawlica jako Rosie ,Harry oraz Sam.

- Ania Miczka jako Tanya.

- Marcin Magosz jako Ruby Sheridan i syn właścicielki kawiarni.

- Kewin Wolny jako Carmen właścicielka kawiarni, Benny Anderson z zespołu ABBA oraz jako Antona Aus Tirol.

- Dawid Morawiec jako Bill oraz Jozin z Bazin

- Samanta Nowak jako Agnetha z zespołu ABBA, nauczycielka.

- Laura Kempa jako gitarzystka zespołu ABBA oraz nauczycielka

-Lukas Jasny jako Ivan Mladek

Oraz

Simona Głobisz , Justyna Boese, Wiktoria Boese, Daria Białek oraz Agnieszka Magosz jako Greckie tancerki.

Apel poprowadziła: Paulina Gricner


 

Poprawiony: wtorek, 06 listopada 2018 19:57  

DZIEŃ DZIECKA

 • images/foto_mik/1.jpg
 • images/foto_mik/2.jpg
 • images/foto_mik/3.jpg
 • images/foto_mik/4.jpg
 • images/foto_mik/5.jpg
 • images/foto_mik/6.jpg
 • images/foto_mik/7.jpg
 • images/foto_mik/8.jpg
 • images/foto_mik/9.jpg

Do wakacji...

_________________

Pogoda

Pogoda Walce z serwisu

Data