• Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

III POWIATOWY KONKURS GWARY ŚLĄSKIEJ

„My godomy, godej tyż” Zmiana terminu konkursu z czerwcowego na lutowy ładnie się zbiegła z obchodami Dnia Języka Ojczy...

SZKOLNY FESTIWAL POEZJI

30 listopada br. w bibliotece szkolnej nastąpiło podsumowanie projektu czytelniczego pn. Szkolny Festiwal Poezji.Wi...

GALA VIII WIELKIEGO WOJEWÓDZKIEGO DYKTANDA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

16 listopada 2017 roku zgromadził w waleckim Gminnym Ośrodku Kultury wielu gości.  O godzinie 9.00 rozpoczęła się u...

 • III POWIATOWY KONKURS GWARY ŚLĄSKIEJ

  środa, 07 marca 2018 13:29
 • SZKOLNY FESTIWAL POEZJI

  czwartek, 14 grudnia 2017 11:39
 • GALA VIII WIELKIEGO WOJEWÓDZKIEGO DYKTANDA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

  środa, 06 grudnia 2017 12:59

ODKRYWCY SEKRETÓW NAUKI AO

Email Drukuj PDF

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła przystąpiła do udziału w projekcie „Odkrywcy Sekretów Nauki AO” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 20120. Główne założenie projektu to wzrost wiedzy w zakresie kompetencji kluczowych dla uczniów objętych wsparciem, poprzez rozwój ich uzdolnień z zakresu matematyczno – przyrodniczego. Od marca do czerwca dla uczniów biorących udział w projekcie zorganizowane zostały zajęcia pozalekcyjne oparte na metodzie eksperymentu w zakresie takich przedmiotów jak: chemia, geografia i matematyka. Głównym celem zajęć było kształtowanie nawyków bezpiecznego eksperymentowania, poznawanie otaczającej rzeczywistości, doskonalenie pracy w zespole a także rozwijanie postawy badawczej. Szkolnym liderem projektu była pani Barbara Lisoń.

Zajęcia z geografii pod kierunkiem p. Beaty Wieczorek odbywały się w pracowni geograficznej, na boisku szkolnym oraz w terenie, zajęcia z chemii zostały przeprowadzone w pracowni chemicznej, opiekę nad nimi sprawowała p. Agata Rypel-Chrzan. Tajniki matematycznych zawiłości naszym uczniom przybliżała w pracowni matematycznej oraz w terenie p. Dominika Koraciak.

Efekty zajęć pozalekcyjnych można zobaczyć oglądając przygotowane przez w/w nauczycielki prezentacje multimedialne.

 13 października 2017r. 51 uczniów naszej szkoły wraz z p. A. Rypel-Chrzan, p. D. Bonisch i p. M. Sałkiem było na wycieczce w Krasiejowie. Nasz pobyt rozpoczął się od obejrzenia 40-minutowego filmu o powstaniu świata, następnie wraz z przewodnikiem udaliśmy się do Kapsuły Czasu, która umożliwiłam nam przemierzenie 300–metrowego Tunelu Czasu i zobaczenie początków powstania Układu Słonecznego, atmosfery , pierwszych form życia na ziemi i głębin paleozoicznych mórz. Następnie odbyliśmy spacer po ścieżce edukacyjnej, prowadzącej przez teren wyrobiska, gdzie znajduje się około 70 gatunków mezozoicznych gadów i płazów naturalnej wielkości. Byliśmy również w Pawilonie Paleontologicznym – jedynym muzeum na świecie, które jest umiejscowione nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym. Można tu zobaczyć rekonstrukcję szkieletu najstarszego jak dotąd odkrytego pradinozaura Sileaurus opolensis . Na koniec pobytu w Jura Parku obejrzeliśmy w Kinie Emocji Cinema 5D film „Tajemnicze podziemie”, w którym oprócz trójwymiarowego obrazu mogliśmy doznać wrażeń dźwiękowych, ruchowych i dotykowych. Po przerwie obiadowej udaliśmy się do Parku Nauki i Ewolucji Człowieka gdzie staliśmy się podróżnikami w czasie – temponautami i cofnęliśmy się o 66 mln lat wstecz. Zostaliśmy wyposażeni w specjalny sprzęt i dzięki technologii cyfrowej lecieliśmy promem kosmicznym do stacji orbitalnej zwanej wehikułem czasu. Tam zobaczyliśmy niezwykłą galerię małp i małpiatek, a także przodków człowieka. W Parku Nauki i Ewolucji Człowieka są udostępnione dla zwiedzających ekspozycje poświęcone: rozwojowi naczyń i narzędzi, rozwojowi pisma, pierwszych pochówków, zobaczyliśmy również „Człowieka z lodowca” – Oetzi najstarszą na świecie ludzką mumię. Wróciliśmy z wycieczki bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.


Poprawiony: środa, 13 grudnia 2017 15:13  

DZIEŃ DZIECKA

 • images/foto_mik/1.jpg
 • images/foto_mik/2.jpg
 • images/foto_mik/3.jpg
 • images/foto_mik/4.jpg
 • images/foto_mik/5.jpg
 • images/foto_mik/6.jpg
 • images/foto_mik/7.jpg
 • images/foto_mik/8.jpg
 • images/foto_mik/9.jpg

Do wakacji...

_________________

Pogoda

Pogoda Walce z serwisu

Data