• Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

MIĘDZYZDROJE 2017

Tradycyjnie już jak każdego roku  klasy trzecie odbyły wycieczkę do Międzyzdrojów. Od 7 do 13 maja trwała wspaniała...

DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca 2017 roku w naszym gimnazjum świętowaliśmy dzień dziecka.

WOLONTARIUSZE PIELGRZYMUJĄ

W Roku Brata Alberta wolontariusze Szkolnego Koła Caritas pielgrzymowali do miejsca szczególnie związanego z tym wielkim...

 • MIĘDZYZDROJE 2017

  piątek, 09 czerwca 2017 00:00
 • DZIEŃ DZIECKA

  piątek, 02 czerwca 2017 12:00
 • WOLONTARIUSZE PIELGRZYMUJĄ

  czwartek, 25 maja 2017 10:11

I ZNÓW GOŚCIMY NEOPREZBITERÓW

Email Drukuj PDF

Już od ośmiu lat gościmy w naszej szkole i kościele neoprezbiterów z diecezji opolskiej i gliwickiej. W tym roku 8 czerwca w Uroczystość Chrystusa Króla Najwyższego Kapłana kościół nasz zapełnił się młodzieżą, dziećmi i parafianami, którzy przyjechali także z okolicznych miejscowości.

Wszyscy odświętnie ubrani przygotowywali sie do tego święta od ponad pół roku. Młodzież klas trzecich gimnazjum tradycyjnie już w grudniu pisała listy do diakonów z zapewnieniem o modlitwie różańcowej, w styczniu zostały wysłane, a potem cały Wielki Post był modlitewny szturm do nieba. Uczniowie podzieleni na grupy wspierali duchowo przyszłych kapłanów. Do tej modlitwy dołączyli uczniowie szkoły podstawowej, którzy na każdej lekcji religii również modlili sie za diakonów. W podziękowaniu za ten wielki dar neoprezbiterzy przyjechali do naszej parafii i odprawili uroczystą Mszę św, udzielili błogosławieństwa prymicyjnego. Młodzi przygotowali śpiewy, specjalnie z tej okazji powstała szkolna orkiestra, czytali czytania i układali modlitwę wiernych. Potem neoprezbiterzy spotkali się z młodzieżą klas trzecich gimnazjum, by wyrazić im ogromną wdzięczność za to niesamowite przedsięwzięcie. Spotkanie było bardzo radosne, serdeczne i bardzo wzruszające.opr. katechetka dr Róża Wilczek

 

 

DZIEŃ DZIECKA

 • images/foto_mik/1.jpg
 • images/foto_mik/2.jpg
 • images/foto_mik/3.jpg
 • images/foto_mik/4.jpg
 • images/foto_mik/5.jpg
 • images/foto_mik/6.jpg
 • images/foto_mik/7.jpg
 • images/foto_mik/8.jpg
 • images/foto_mik/9.jpg

Do wakacji...

_________________

Pogoda

Pogoda Walce z serwisu

Data