• Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

III POWIATOWY KONKURS GWARY ŚLĄSKIEJ

„My godomy, godej tyż” Zmiana terminu konkursu z czerwcowego na lutowy ładnie się zbiegła z obchodami Dnia Języka Ojczy...

SZKOLNY FESTIWAL POEZJI

30 listopada br. w bibliotece szkolnej nastąpiło podsumowanie projektu czytelniczego pn. Szkolny Festiwal Poezji.Wi...

GALA VIII WIELKIEGO WOJEWÓDZKIEGO DYKTANDA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

16 listopada 2017 roku zgromadził w waleckim Gminnym Ośrodku Kultury wielu gości.  O godzinie 9.00 rozpoczęła się u...

 • III POWIATOWY KONKURS GWARY ŚLĄSKIEJ

  środa, 07 marca 2018 13:29
 • SZKOLNY FESTIWAL POEZJI

  czwartek, 14 grudnia 2017 11:39
 • GALA VIII WIELKIEGO WOJEWÓDZKIEGO DYKTANDA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

  środa, 06 grudnia 2017 12:59

I ZNÓW GOŚCIMY NEOPREZBITERÓW

Email Drukuj PDF

Już od ośmiu lat gościmy w naszej szkole i kościele neoprezbiterów z diecezji opolskiej i gliwickiej. W tym roku 8 czerwca w Uroczystość Chrystusa Króla Najwyższego Kapłana kościół nasz zapełnił się młodzieżą, dziećmi i parafianami, którzy przyjechali także z okolicznych miejscowości.

Wszyscy odświętnie ubrani przygotowywali sie do tego święta od ponad pół roku. Młodzież klas trzecich gimnazjum tradycyjnie już w grudniu pisała listy do diakonów z zapewnieniem o modlitwie różańcowej, w styczniu zostały wysłane, a potem cały Wielki Post był modlitewny szturm do nieba. Uczniowie podzieleni na grupy wspierali duchowo przyszłych kapłanów. Do tej modlitwy dołączyli uczniowie szkoły podstawowej, którzy na każdej lekcji religii również modlili sie za diakonów. W podziękowaniu za ten wielki dar neoprezbiterzy przyjechali do naszej parafii i odprawili uroczystą Mszę św, udzielili błogosławieństwa prymicyjnego. Młodzi przygotowali śpiewy, specjalnie z tej okazji powstała szkolna orkiestra, czytali czytania i układali modlitwę wiernych. Potem neoprezbiterzy spotkali się z młodzieżą klas trzecich gimnazjum, by wyrazić im ogromną wdzięczność za to niesamowite przedsięwzięcie. Spotkanie było bardzo radosne, serdeczne i bardzo wzruszające.opr. katechetka dr Róża Wilczek

 

 

DZIEŃ DZIECKA

 • images/foto_mik/1.jpg
 • images/foto_mik/2.jpg
 • images/foto_mik/3.jpg
 • images/foto_mik/4.jpg
 • images/foto_mik/5.jpg
 • images/foto_mik/6.jpg
 • images/foto_mik/7.jpg
 • images/foto_mik/8.jpg
 • images/foto_mik/9.jpg

Do wakacji...

_________________

Pogoda

Pogoda Walce z serwisu

Data