• Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

III POWIATOWY KONKURS GWARY ŚLĄSKIEJ

„My godomy, godej tyż” Zmiana terminu konkursu z czerwcowego na lutowy ładnie się zbiegła z obchodami Dnia Języka Ojczy...

SZKOLNY FESTIWAL POEZJI

30 listopada br. w bibliotece szkolnej nastąpiło podsumowanie projektu czytelniczego pn. Szkolny Festiwal Poezji.Wi...

GALA VIII WIELKIEGO WOJEWÓDZKIEGO DYKTANDA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

16 listopada 2017 roku zgromadził w waleckim Gminnym Ośrodku Kultury wielu gości.  O godzinie 9.00 rozpoczęła się u...

 • III POWIATOWY KONKURS GWARY ŚLĄSKIEJ

  środa, 07 marca 2018 13:29
 • SZKOLNY FESTIWAL POEZJI

  czwartek, 14 grudnia 2017 11:39
 • GALA VIII WIELKIEGO WOJEWÓDZKIEGO DYKTANDA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

  środa, 06 grudnia 2017 12:59

DZIECI Z BURKINA FASO

Email Drukuj PDF

W sobotę 24 września wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunką koła p. Różą Wilczek uczestniczyli w spotkaniu programu edukacyjnego Dać im nadzieję na Górze św. Anny. Program obejmuje duchową adopcję dzieci z Burkina Faso. W naszej szkole mamy już od dziewięciu lat adoptowaną duchowo ósemkę dzieci.

Poprawiony: środa, 12 października 2016 06:48 Więcej…
 

RAJD ROWEROWY 2016

Email Drukuj PDF

W dniach 20 - 22 września odbył się drugi rajd rowerowy, w którym wzięli udział chętni uczniowie klas II i III wraz z opiekunami. Uczniowie musieli pokonać ponad 100km na tasie Walce - Jarnotłówek - Walce. W czasie rajdu, ale już pieszo uczestnicy zdobyli najwyższy szczyt Gór Opawskich - Biskupią Kopę.

Poprawiony: środa, 12 października 2016 06:49 Więcej…
 

WYBORY OPIEKUNA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Email Drukuj PDF

Dnia 13.09.2016 (wtorek) odbyły się wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie wybrali panią Beatę Wieczorek, której serdecznie gratulujemy. 

 

PLAN LEKCJI

Email Drukuj PDF

Od 1 września 2016 roku obowiązuje nowy plan lekcji. Zapraszamy do zakładki plan lekcji.

>>>Plan lekcji<<<

Poprawiony: środa, 21 września 2016 11:17
 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Email Drukuj PDF

Nowy rok szkolny rozpoczniemy 1 września 2016r. o godzinie 800 mszą świętą w kościele w Walcach. Bezpośrednio po niej odbędzie się inauguracja nowego roku na boisku szkolnym. Uczniowie spotkają się z wychowawcami i zostaną zapoznani z planem dowozów i planem lekcji.

Dowozy 1 września:

Żużela - 655, Stradunia   - 700, Mechnica - 705, Kamionka 710, Twardawa – 720, Rozkochów – 720, Zabierzów – 730, Grocholub – 745, Dobieszowice – 730, Brożec – 700, Kramołów - 705

 

KOMERS KLAS TRZECICH

Email Drukuj PDF

"Jakże nie pisać wierszy. Jakże nie płonąć w podzięce

za dar najpiękniejszy, za Serce"

Tymi słowami pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia za wielką cierpliwość, wyrozumiałość i trud włożony w nasze wychowanie.

Uczniowie klas III z rodzicami

Więcej…
 

WYCIECZKA KLAS TRZECICH DO MIĘDZYZDROJÓW

Email Drukuj PDF

W dniach od 6 do 11 maja 2015 uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wycieczce do Międzyzdrojów. W czasie wycieczki uczniowie spędzili aktywnie czas nad morzem, a także odwiedzili ciekawe miejsca w Międzyzdrojach i Świnoujściu, między innymi: Aleję Gwiazd, Muzeum Figur Woskowych, Zagrodę Pokazową Żubrów, a także przeszli szkolenie w forcie Gerharda oraz odbyli rejs statkiem do Niemiec. Śmiech

Więcej…
 

SPOTKANIE WOLONTARIUSZY SKC

Email Drukuj PDF

Dziewiąty już raz spotkali się wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z diecezji opolskiej na Górze św. Anny. Uczestniczyli we wspólnej Mszy św. i modlili się o pokój na świecie przy pomniku Jana Pawła II. Następnie wędrowali do Poręby, aby spotkać się z siostrami zakonnymi i ich podopiecznymi - ludźmi w podeszłym wieku. Była zupa, słodkie bułki, wspólny śpiew, tańce, potem wolontariusze poszczególnych szkół mówili o swojej całorocznej pracy. Nasze koło zaprezentowała Ania Nadolska. Dopisała słoneczna pogoda i uśmiech na każdej twarzy. Pożegnaliśmy się, aby za rok znów się spotkać.

Więcej…
 

SPOTKANIE Z MISJONARZEM

Email Drukuj PDF

Już po raz kolejny gościliśmy Ojca Krystiana Pieczkę, aby przekazać mu ofiary na duchową adopcję dzieci z Burkina Faso. Podobnie jak w latach ubiegłych uzbieraliśmy z rozprowadzonych wiązanek bazi kwotę, która z nawiązką wystarczy na pokrycie edukacji adoptowanych ósemki uczniów. Wszyscy wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z naszego gimnazjum uczestniczyli w tej uroczystości. Spotkaniu towarzyszył także pokaz prezentacji i wiadomości z Czarnego Lądu opowiedziane przez Ojca Krystiana.


Poprawiony: środa, 22 czerwca 2016 20:06
 

DZIEŃ DZIECKA

Email Drukuj PDF

Dnia 17 czerwca odbyły się w naszej szkole spóźnione obchody Dnia Dziecka organizowane przez Samorząd Uczniowski, przeniesione z 1 czerwca ze względu na wycieczkę klas drugich. Po pierwszej lekcji wszyscy udali się na boisko, gdzie czekały na uczniów oprócz kiełbasek z grilla, chrupiących bułeczek i napojów, ciekawe konkurencje sportowe.  Równocześnie rozgrywane były międzyklasowe mecze piłki nożnej  oraz konkurencje sprawnościowe, za które klasy zbierały punkty. Przerywnikami muzycznymi pomiędzy konkurencjami sportowymi był taniec "belgijka", w którym chętnie i licznie uczestniczyli uczniowie. Pogoda i dobre humory dopisały, a DJ Stasiu zadbał o rytmiczną muzykę, Po zakończeniu rozgrywek punkty zostały podliczone, a zwycięskie klasy otrzymały dyplomy i czeki ufundowane przez Radę Rodziców.   Pierwsze miejsce zdobyła klasa 3A, drugie miejsce 3B i trzecie klasa 1B. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę! Spoko

Poprawiony: wtorek, 21 czerwca 2016 20:23 Więcej…
 

SPOTKANIE AUTORSKIE

Email Drukuj PDF

Dnia 15 czerwca gościliśmy w naszym gimnazjum wyjątkowych gości. Uczniowie wszystkich klas brali udział w spotkaniach autorskich z  Anette Weber, niemiecką pisarką literatury dziecięcej i młodzieżowej. Pani Weber towarzyszył pan Roland Schmidt - dyrektor Instytutu Goethego w Krakowie, który pomógł zorganizować przyjazd pisarki do nas. Pani Weber jest znana naszym uczniom, ponieważ od 2013 roku czytamy jej książki na lekcjach języka niemieckiego i korespondujemy pisząc tradycyjne listy. Dziś odwiedziła naszą szkołę, czytała fragmenty swoich książek i odpowiadała na liczne pytania uczniów. To jej pierwsza podróż do Polski, a nasi uczniowie są jedynymi w Polsce, którzy z nią korespondują. Spotkanie było wyjątkowe dla klas trzecich, ponieważ to oni w tym roku do niej pisali, a dziś mogli ją osobiście poznać i z nią porozmawiać.

Poprawiony: poniedziałek, 20 czerwca 2016 09:48 Więcej…
 


Strona 9 z 37

DZIEŃ DZIECKA

 • images/foto_mik/1.jpg
 • images/foto_mik/2.jpg
 • images/foto_mik/3.jpg
 • images/foto_mik/4.jpg
 • images/foto_mik/5.jpg
 • images/foto_mik/6.jpg
 • images/foto_mik/7.jpg
 • images/foto_mik/8.jpg
 • images/foto_mik/9.jpg

Do wakacji...

_________________

Pogoda

Pogoda Walce z serwisu

Data