• Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

III POWIATOWY KONKURS GWARY ŚLĄSKIEJ

„My godomy, godej tyż” Zmiana terminu konkursu z czerwcowego na lutowy ładnie się zbiegła z obchodami Dnia Języka Ojczy...

SZKOLNY FESTIWAL POEZJI

30 listopada br. w bibliotece szkolnej nastąpiło podsumowanie projektu czytelniczego pn. Szkolny Festiwal Poezji.Wi...

GALA VIII WIELKIEGO WOJEWÓDZKIEGO DYKTANDA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

16 listopada 2017 roku zgromadził w waleckim Gminnym Ośrodku Kultury wielu gości.  O godzinie 9.00 rozpoczęła się u...

 • III POWIATOWY KONKURS GWARY ŚLĄSKIEJ

  środa, 07 marca 2018 13:29
 • SZKOLNY FESTIWAL POEZJI

  czwartek, 14 grudnia 2017 11:39
 • GALA VIII WIELKIEGO WOJEWÓDZKIEGO DYKTANDA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

  środa, 06 grudnia 2017 12:59

SZKOLNY FESTIWAL POEZJI

Email Drukuj PDF

30 listopada br. w bibliotece szkolnej nastąpiło podsumowanie projektu czytelniczego pn. Szkolny Festiwal Poezji.


Więcej na temat Festiwalu w zakładce Biblioteka


Poprawiony: sobota, 16 grudnia 2017 11:50
 

ODKRYWCY SEKRETÓW NAUKI AO

Email Drukuj PDF

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła przystąpiła do udziału w projekcie „Odkrywcy Sekretów Nauki AO” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 20120. Główne założenie projektu to wzrost wiedzy w zakresie kompetencji kluczowych dla uczniów objętych wsparciem, poprzez rozwój ich uzdolnień z zakresu matematyczno – przyrodniczego. Od marca do czerwca dla uczniów biorących udział w projekcie zorganizowane zostały zajęcia pozalekcyjne oparte na metodzie eksperymentu w zakresie takich przedmiotów jak: chemia, geografia i matematyka. Głównym celem zajęć było kształtowanie nawyków bezpiecznego eksperymentowania, poznawanie otaczającej rzeczywistości, doskonalenie pracy w zespole a także rozwijanie postawy badawczej. Szkolnym liderem projektu była pani Barbara Lisoń.

Poprawiony: środa, 13 grudnia 2017 15:13 Więcej…
 

90 NOWYCH KSIĄŻEK W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Email Drukuj PDF

"Nasza biblioteka zakupiła książki ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wśród nowych tytułów są również te, które zostały wymienione przez uczniów w przeprowadzonej wcześniej ankiecie.

Pełna lista książek znajduje się w zakładce "Biblioteka"

Przyjdź do biblioteki i wypożycz sobie prezent na święta."

Poprawiony: wtorek, 12 grudnia 2017 07:26
 

GALA VIII WIELKIEGO WOJEWÓDZKIEGO DYKTANDA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Email Drukuj PDF

16 listopada 2017 roku zgromadził w waleckim Gminnym Ośrodku Kultury wielu gości.  O godzinie 9.00 rozpoczęła się uroczystość finalizująca VIII Wielkie Wojewódzkie Dyktando Języka Niemieckiego – wielka gala dyktandowa. Gośćmi byli przedstawiciele patronatów honorowych, instytucji wspierających oraz sponsorzy. Na galę przybyli zaproszeni laureaci wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami.

Poprawiony: sobota, 16 grudnia 2017 11:55 Więcej…
 

ZAPRASZAMY NA JARMARK ADWENTOWY

Email Drukuj PDF

Wykonała Beata Sydorko (kl. IIIa)

Poprawiony: wtorek, 05 grudnia 2017 17:21
 

KREOWANIE WIZERUNKU W SIECI

Email Drukuj PDF

W dniu 9.11.2017r. radca prawny Magdalena Majos-Kwiatkowska przeprowadziła zajęcia dla młodzieży gimnazjalnej (kl. II a, II b, III a, III b) objętej projektem: „Kreowanie wizerunku w sieci – zasady korzystania z Internetu przez młodzież”.

Poprawiony: poniedziałek, 04 grudnia 2017 13:33 Więcej…
 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Email Drukuj PDF

Jak co roku w naszej szkole, uroczyście obchodziliśmy rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Zorganizowany przez uczniów kl. II b odświętny apel , przybrał formę szkolnego przeglądu pieśni patriotycznej. Każda z klas zaprezentowała wybrany przez siebie utwór:

II a – „Serce w plecaku ”

II b – „Rota”

III a – „Wojenko, wojenko”

III b – „Pierwsza Brygada”

Poprawiony: poniedziałek, 04 grudnia 2017 13:36 Więcej…
 

VIII WIELKIE WOJEWÓDZKIE DYKTANDO JĘZYKA NIEMIECKIEGO - LAUREACI

Email Drukuj PDF

16 listopada 2017 roku zgromadził w waleckim Gminnym Ośrodku Kultury wielu gości. O godzinie 9.00 rozpoczęła się uroczystość finalizująca VIII Wielkie Wojewódzkie Dyktando Języka Niemieckiego – wielka gala dyktandowa. Gośćmi byli przedstawiciele patronatów honorowych, instytucji wspierających oraz sponsorzy. Na galę przybyli zaproszeni laureaci wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami. Galę tradycyjnie już prowadziła Pani Dyrektor PG w Walcach Anna Morawiec wraz z koordynatorką, organizatorką oraz pomysłodawczynią konkursu Agatą Makiolą – germanistką z PG w Walcach. Laureaci do momentu ogłoszenia wyników nie znali swoich miejsc, ale wiedząc, że są laureatami z ogromną niecierpliwością oczekiwali chwili, kiedy z ust Pani Dyrektor usłyszą swoje nazwiska i zajęte miejsca. Laureaci odbierając nagrody z rąk Pana Wójta Gminy Walce Bernarda Kubaty, Pana Henryka Małka z Powiatu w Krapkowicach, Pani Izabeli Szczepańskiej z Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji oraz Pani Wandy Sobiborowicz – prezes ZNP okręgu Opole, nie ukrywali wzruszenia, zachwytu oraz ogromnej radości. Największą niespodzianką jednak była nagroda specjalna ufundowana przez Biuro Turystyczne Almatur z Opola. Gregor Przywara – laureat I miejsca w kategorii szkół średnich pojedzie w okresie wakacyjnym na dwutygodniowy kurs językowy do Berlina, który będzie połączony z bogatym programem kulturalnym. Nagrodę wręczył mu osobiście przedstawiciel firmy Pan Krzysztof Polak. Uroczystej gali towarzyszyły muzyczne przerywniki instrumentalne, piękny śpiew oraz taniec. Na zakończenie były pamiątkowe wpisy do kroniki szkolnej oraz poczęstunek. Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy, laureatom gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w IX edycji naszego Wielkiego Wojewódzkiego Dyktanda Języka Niemieckiego.

Poprawiony: sobota, 16 grudnia 2017 11:56 Więcej…
 

SZKOLNY FESTIWAL POEZJI

Email Drukuj PDF

„Szkolny Festiwal Poezji”

6 – 30 listopada 2017 r.

Projekt czytelniczy, realizowany w naszej szkole w ramach

Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Poprawiony: poniedziałek, 06 listopada 2017 07:41 Więcej…
 

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW 2017

Email Drukuj PDF

Jak każdego roku również i w tym, nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego z Publicznego Gimnazjum w Walcach wraz z chętnymi uczniami, zorganizowali językową imprezę.

Poprawiony: sobota, 28 października 2017 13:49 Więcej…
 

RAJD ROWEROWY 2017 - WYCIECZKA ŻYCIA

Email Drukuj PDF

Dnia 25 września uczniowie klas drugich i trzecich naszego gimnazjum wyruszyli na swoją  ,,Wycieczkę życia” do Jarnołtówka. Rajd rowerowy pod kierownictwem Pana Kopacza został zorganizowany już po raz 3 w naszej szkole! Mimo paru defektów (urwany pedał, złapane gumy) dotarliśmy szczęśliwie na miejsce na swoich ,,rumakach”. 48 km w jedną stronę to nie lada wyczyn, nawet dla tak wysportowanych uczniów i nauczycieli jak my! Po dotarciu na miejsce, nie obijaliśmy się tylko poszliśmy na siłownię ,,pod chmurką” i boisko.

Poprawiony: środa, 18 października 2017 14:47 Więcej…
 


Strona 3 z 38

DZIEŃ DZIECKA

 • images/foto_mik/1.jpg
 • images/foto_mik/2.jpg
 • images/foto_mik/3.jpg
 • images/foto_mik/4.jpg
 • images/foto_mik/5.jpg
 • images/foto_mik/6.jpg
 • images/foto_mik/7.jpg
 • images/foto_mik/8.jpg
 • images/foto_mik/9.jpg

Do wakacji...

_________________

Pogoda

Pogoda Walce z serwisu

Data